Wyślij wiadomość
Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Bino Chen

Numer telefonu : +86-13696958576

WhatsApp : +8613696958576

Free call

Ceny stali wzrosły trzykrotnie.

May 6, 2021

najnowsze wiadomości o firmie Ceny stali wzrosły trzykrotnie.

Nowy Jork (CNN Business) -W zapasach stali może wiać bańka.

 

Pandemia zeszłej wiosny rzuciła amerykański przemysł stalowy na kolana, zmuszając producentów do zaprzestania produkcji, gdy walczyli o przetrwanie w załamującej się gospodarce.Jednak w miarę ożywienia huty powoli wznowywały produkcję, co spowodowało ogromny niedobór stali.Prowadzi to do ciągłego wzrostu cen wszystkich wyrobów stalowych.takie jak części zamienne do koparek i spycharek.

 

Teraz ponowne otwarcie gospodarki napędza stalowy boom tak silny, że niektórzy są przekonani, że zakończy się to łzami.

 

„To będzie krótkotrwałe. Bardzo właściwe jest nazwanie tego bańką” - powiedział analityk Bank of America Timna Tanners w rozmowie z CNN Business, używając „słowa b”, którego analitycy giełdowi z głównych banków zwykle unikają.

 

Po osiągnięciu w zeszłym roku dna około 460 USD, amerykańskie wzorcowe ceny stali walcowanej na gorąco w kręgach kształtują się obecnie na poziomie około 1500 USD za tonę, co stanowi rekordowy poziom prawie trzykrotnie wyższy niż średnia z 20 lat.

Zapasy stali są w ogniu.US Steel (X), która spadła do rekordowo niskiego poziomu w marcu w związku z obawami o bankructwo, wzrosła o 200% w ciągu zaledwie 12 miesięcy.Nucor (NUE) tylko w tym roku wzrósł o 76%.

 

Podczas gdy „niedobór i panika” podnoszą dziś ceny stali i zapasy, Tanners przewidywała bolesne odwrócenie, gdy podaż dogoni to, co określiła jako nie imponujący popyt.

 

„Spodziewamy się, że to się poprawi - a często, kiedy się poprawi, jest przesadzone” - powiedział Tanners, weteran przemysłu metalowego od dwóch dekad, który w zeszłym tygodniu napisał raport zatytułowany „Stalowe akcje w bańce”.

 

Niedobór stali powoduje wzrost zapasów

Wiodące zapasy stali wzrosły pięć razy więcej niż indeks S&P 500 od początku roku.

najnowsze wiadomości o firmie Ceny stali wzrosły trzykrotnie.  0

 

 

`` Trochę pieniący się ''

Phil Gibbs, dyrektor ds. Badań akcji metali w KeyBanc Capital Markets, zgodził się, że ceny stali są na niezrównoważonym poziomie.

 

„To byłoby jak 170 dolarów za baryłkę ropy. W pewnym momencie ludzie powiedzą:„ Jeśli to nie będę prowadzić, pojadę autobusem ”- powiedział Gibbs CNN Business.„Korekta będzie bardzo intensywna. To tylko kwestia tego, kiedy i jak to się stanie”.

 

Gibbs powiedział, że jest „bardziej przekonany, że cena stali jest w bańce”, niż że same akcje stali są w bańce.

 

Bańka na stalową bańkę to tylko ostatnia debata na temat trwałości dynamicznie rozwijających się segmentów rynku w dobie niskich stóp procentowych.Bitcoin, ethereum, dogecoin i inne kryptowaluty płoną.GameStop (GME), AMC (AMC) i ich inne akcje napędzane przez Reddit gwałtownie wzrosły na początku tego roku.A firmy obsługujące czeki in blanco, niektóre wspierane przez celebrytów, zbierają mnóstwo pieniędzy.

 

Nawet prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell przyznał, że istnieje ryzyko przepełnienia.

„Widzisz rzeczy na rynkach kapitałowych, które są nieco spienione” - powiedział Powell podczas konferencji prasowej w zeszłym tygodniu.„To fakt. Nie powiem, że nie ma to nic wspólnego z polityką monetarną, ale ma też olbrzymią ilość wspólnego ze szczepieniami i ponownym otwarciem gospodarki”.

 

Kolejny niedobór, gdy gospodarka ponownie się otwiera

Stal to tylko ostatni niedobór, który uderzył w amerykańską gospodarkę, gdy wychodzi z pandemii, która zakłóciła łańcuchy dostaw i spowodowała gwałtowne zmiany w popycie.

 

Nie ma wszystkiego, od chipów komputerowych i drewna po kierowców chloru i cystern.Producenci, restauracje i inne firmy również desperacko poszukują pracowników.

 

Tymczasem Międzynarodowa Agencja Energii ostrzegła w tym tygodniu, że nie ma wystarczającej ilości miedzi, litu i innych surowców ziemnych, aby urzeczywistnić globalne ambicje dotyczące czystej energii.Światowi grozi „wyczerpanie się miedzi” - powiedzieli stratedzy z Bank of America w niedawnym komunikacie skierowanym do klientów.

 

Podobnie jak w przypadku produkcji drewna, przemysł stalowy został zaskoczony szybkim wzrostem popytu, który rozpoczął się latem ubiegłego roku - zwłaszcza w przemyśle samochodowym.

 

„Nagle ludzie kupowali mnóstwo samochodów” - powiedział Tanners, analityk Bank of America.

Starzejące się huty w Ameryce potrzebowały czasu, aby wznowić produkcję, którą ostro ograniczyły na początku pandemii.Zapasy stali szybko się skurczyły, a dostawy opóźniły się, gdy nabywcy stali zaczęli zamawiać więcej niż zwykle.

 

Ceny „szczytowe”?

Dobra wiadomość, przynajmniej dla nabywców stali, jest taka, że ​​analitycy twierdzą, że wszystkie zdolności produkcyjne stali w USA, które były nieaktywne podczas pandemii, powróciły.

 

Dlatego Tanners powiedziała, że ​​jest przekonana, że ​​niedobór wkrótce się skończy, powodując załamanie cen stali.Historia pokazuje, że zapasy stali "zwykle osiągają szczyt" na miesiąc przed cenami stali, napisała Tanners w swoim raporcie.

 

Powiedziała, że ​​w szczególności firma US Steel jest podatna na spadki cen towarów, ponieważ ma największe zadłużenie i największą potrzebę wydatkowania na modernizację swoich fabryk.

 

Ale na razie akcje stali mogą nadal wyglądać atrakcyjnie dla inwestorów, ponieważ branża obecnie bije pieniądze.Według Citigroup, północnoamerykański sektor stali płaskiej ma wygenerować rekordowe zyski w 2021 roku.

 

„Obecne ceny stali są najwyższe (lub bliskie) ... i w pewnym momencie skorygują się gwałtownie w dół” - napisał analityk Citi Alexander Hacking w notatce skierowanej do klientów w środę.„Obecny scenariusz stawia inwestorów przed klasycznym dylematem szczytowych zysków”.

 

Hacking ostrzegł jednak, że zapasy stali nie mogą uniknąć spowolnienia towarowego.„Możemy przypomnieć sobie dokładnie zero przykładów, w których akcje stali wzrosły podczas 25% + korekt cen metali” - napisał.

——————————————————————————

Ten artykuł został przekazany z CNN BUSINESS.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość